מהם גורמי הסיכון למחלת הגלאוקומה?

אם אובחנת כחולה גלאוקומה, אתה ודאי חש תסכול רב מהפגיעה בראייתך, מתופעות הלוואי ומהפגיעה המתמשכת באיכות חייך.

טיפות העיניים שקיבלת במרפאה, עשויות לאזן את הלחץ התוך עיני, אולם למרבה הצער, הטיפול באמצעותן אינו מונע באופן ודאי את התדרדרות המחלה. טיפול בגלאוקומה בעזרת רפואה סינית הוא טיפול אפקטיבי ללא תופעות לוואי אשר בשילוב עם הטיפול הרפואי הקונבנציונלי עשוי למנוע את התדרדרות המחלה.

איתי, תודה על כל העזרה בהורדת הלחץ! מי יתן וזה רק ימשיך ככה! תודה על ההשקעה, המסירות והרצינות. בהחלט מועיל ומשפר! שרק ימשיך ככה! אמן! דנה

גלאוקומה הינה מחלה כרונית, אשר גורמת נזק לעצב הראיה. במקרים רבים המחלה אינה מאובחנת עד אשר יש פגיעה משמעותית בשדה הראיה. מדובר במחלה שכיחה לגמרי, בין 2%-3% האוכלוסיה הכללית וכ- 10% מהאוכלוסיה המבוגרת סובלים מהמחלה. למידע על טיפול במחלה – לחץ כאן.

לעיתים הפגיעה בעצב הראיה נגרמת עקב עליה בלחץ התוך עיני, אך לא לכל מי שסובל מלחץ תוך-עיני מוגבר יש גלאוקומה. במצב תקין מיוצר באופן קבוע בעין נוזל מיימי (מי-הלשכה), אשר מנוקז מהעין באופן קבוע, כך שתמיד ישנה אספקה חדשה וקבועה בכמות הנכונה. הנוזל מנוקז מהעין דרך פתח (תעלה) הנמצא בין הקשתית לקרנית. ישנם מצבים בהם מיוצרת כמות גדולה מדי של מי-לשכה והניקוז מהעין אינו מהיר מספיק בכדי לשמור על לחץ-תוך עיני תקין.

אפשרות נוספת הינה מצב בו ישנה הפרעה מכנית בתהליך הניקוז עצמו, מה שגורם לכך שהנוזלים אינם מנוקזים בקצב המתאים על-מנת לשמור על לחץ-תוך עיני תקין.

לחץ תוך עיני נורמלי נע בין 22-10 מילימטר כספית, אך ברוב מקרי הגלאוקומה הערכים גבוהים מערכים אלו.

ממצאים קליניים נוספים של המחלה כוללים: זווית (מקום הניקוז של נוזל העין) פתוחה, קעור פתולוגי של ראש עצב הראיה ונזק לשדה-הראיה.

גורמי סיכון לגלאוקומה

גורמי סיכון מדרגה גבוהה להתפתחות גלאוקומה הינם:

  • לחץ תוך עיני מוגבר.
  • גיל – ככל שהגיל עולה כך הסיכון גדל.
  • הסטוריה משפחתית (בעיקר קירבה מדרגה ראשונה).
  • גזע – אנשים ממוצא אפריקאי.
  • Cupping>50%.
  • קרנית מרכזית בעובי של פחות מ- 555 מיקרון.

גורמי סיכון נוספים: גבר, מיופיה (קוצר ראיה), סוכרת, לחץ דם גבוה, עיניים שעברו ניתוחים ו/או חבלה עינית, הפרעת נשימה חסימתית בשינה (SDB), מיגרנה, שימוש בסטרואידים.

כיום מבינים כי לחץ-תוך עיני מוגבר הינו גורם משמעותי במחלת הגלאוקומה אך אינו הגורם הפאתוגנטי היחיד. גורמים נוספים המצביעים עליהם כגורמי סיכון להיווצרות מחלת הגלאוקומה הינם:

  • איסכמיה בעצב הראיה – אספקה לקויה של דם אל אזור עצב הראיה ולאזור הלמינה קריברוזה.
  • אפופטוזה (מוות מכוון של תאים) – זירוז התהליכים האפופטוטיים של תאי הגנגליון ברשתית והאקסונים שלהם ע"י חומרים טוקסיים.
  • נזק אוטואימוני הגורם להרס תאי הגנגליון ברשתית.

לקליניקת Clear נסיון רב בעצירת התדרדרות מחלת הגלאוקומה ובשיפור ראייתם של הסובלים מן המחלה.

 

יצירת קשר