בצקת ברשתית העין – Macular Edema

ראייתך יכולה להשתפר, והידרדרות המחלה יכולה להיעצר, בזכות סדרת הטיפולים היעילים ונטולי תופעות הלוואי "Clear Vision"

באתי סקפטי ויצאתי מופתע !!! הופסקו לחלוטין זריקות אווסטין שקיבלתי בבית החולים שערי צדק בירושלים. OCT מראה ירידה בהצטברות הנוזלים ברשתית. בתודה עמוקה, דוד רייכרט.

מאז שלקית בבצקת בעין (בצקת מקולרית – Macular Edema), ראייתך הולכת ומיטשטשת. הסיבה לכך היא שהבצקת הינה הצטברות של נוזלים בין שכבות רשתית העין שלך, שיוצרת פגיעה בחדות הראייה.

בצקת ברשתית נגרמת לרוב כתוצאה של סוכרת (רטינופתיה סוכרתית), ניוון רשתיתחסימת כלי דם ברשתית (CRVO/BRVO), או כתופעת לוואי של ניתוח או זריקה. בצקת בעיניים מאובחנת באמצעות בדיקת OCT.

 

עדויות מטופלים עם בצקת ברשתית העין בתום סדרת טיפולים במרפאה
 • עדותה של לבנה אלסטר (מטופלת עם בצקת ברשתית העין) בתום סדרת טיפולים במרפאת Clear
 • עדותה של לובה (מטופלת עם בצקת ברשתית העין) בתום סדרת טיפולים במרפאת Clear
 • איתי שרף - רפואת עיניים סינית

הטיפול המערבי בתסמיני בצקת בעין

ייתכן שכבר פנית לרופא עיניים, והתחלת טיפול בבצקות בעיניים באמצעות זריקות אווסטין, לוסנטיס או איליה – הפתרון העיקרי שמציעה הרפואה המערבית לבצקת מקולרית. טיפול בשיטה זו לא תמיד משפר את מצב הבצקת בעין.

אנחנו מציעים לך נקודת מבט חדשה על בצקות בעיניים – אפשר לטפל בבצקת בעין ביעילות, בלי תופעות לוואי, בטיפול שאינו פולשני, באמצעות רפואת עיניים סינית במקביל לטיפול המערבי.

הטיפול המשולב

חולי בצקת ברשתית מגיעים לרוב לקליניקת העיניים Clear לאחר שטופלו בזריקות אווסטין, לוסנטיס או איליה, שלא יצרו שיפור במצבם.

לעתים, המטופלים משלבים את הטיפול שמציעה הרפואה המערבית, בזריקות האווסטין/לוסנטיס/איליה, עם פתרונות רפואת העיניים הסינית. לרוב שילוב הפתרונות הוא שמביא לתוצאה האולטימטיבית.

במקרים שבהם טיפולים אחדים בזריקות אווסטין/לוסנטיס/איליה לא יוצרים שיפור במצב הבצקת בעין, מטופלים רבים מעדיפים לשלב טיפול בבצקת באמצעות הרפואה הסינית למחלות עיניים.

בצקת ברשתית העין טיפול

צילום OCT של חולה עם בצקת ברשתית העין

טיפול בבצקת ברשתית העין באמצעות רפואה סינית

הטיפול בבצקת בעין בקליניקת Clear מתבצע באמצעות שילוב של אקופונקטורה (דיקור סיני) וצמחי מרפא, המותאמים אישית למצב הבצקת בעין ולמצב הבריאות הכללי של כל מטופל ומטופל. כחלק בלתי נפרד מהטיפול, אנו מציידים כל מטופל בהמלצות לצריכת ויטמינים, לפי הצורך.

יתרונות הטיפול ברפואה סינית בבצקת בעין

 • הטיפול יעיל ביותר בשיפור חדות הראייה, ותוצאותיו המרשימות נראות לעין בבדיקות אובייקטיביות. מעקב אחר יעילות הטיפולים מתבצע בעזרת בדיקות במרפאה לפני תחילת הטיפולים, במהלך הטיפולים ובסיומם, ובעזרת הבדיקות המקובלות (כגון OCT ו-FA) הנעשות על ידי הרופא המטפל.
 • בדיקותיהן של שתיים מהמטופלות שלנו, לובה ורות, שהגיעו למרפאה לטיפול בבצקת ברשתית, ימחישו את יעילות הטיפול. לובה הגיעה למרפאה ממוסקבה הרחוקה, לאחר טיפול בזריקות ובסטרואידים שלא יצר שיפור במצבה. רות הגיעה למרפאה לאחר שטופלה בבית החולים הדסה עין כרם באמצעות 4 זריקות אווסטין בכל עין.
  בדיקת חדות ראיהעין ימיןעין שמאל
  לפני הטיפול אחרי הטיפול לפני הטיפול אחרי הטיפול
  לובה6/156/8.5
  (בשלוש שורות)
  6/156/12
  (בשורה אחת)
  רות6/206/12
  (בשתי שורות)
  6/206/12
  (בשלוש שורות)
  תמונות בדיקת OCT המראות את הבצקת של לובה לפני סדרת הטיפולים ואחריה:

לפני הטיפולים (תמונה מימין) לעומת אחרי (שמאל):

OCT Test

 • כל שיטות הטיפול של הרפואה הסינית לטיפול במחלות עיניים נטולות תופעות לוואי
 • טיפול שורש – בניגוד לשיטות טיפול המתמקדות בסימפטום בלבד, הרפואה הסינית חוקרת את שורש הבעיה. מייד כאשר חל שיפור בסימפטום הבצקת, הנראה בבדיקות עיניים המתבצעות לפני הטיפול ובמהלכו, אנו עוסקים בפתרון הבעיה מהשורש, לשמירה על בריאות העין ולמניעת הישנות בצקת ברשתית.
 • דוגמה לכך היא מטופל הסובל מבצקת בעין כתוצאה של רטינופתיה סוכרתית. תחילה נפעל לשיפור בבצקת, ולאחר שנראה אותו בבדיקות עיניים שנעשות על ידי הרופא המטפל, נתחיל טיפול לעומק, בשורש הבעיה – הסוכרת.
 • הטיפול אינו פולשני.

מצבכם יכול להשתפר משמעותית, אם תפקחו את עיניכם לאפשרויות חדשות.