עיניים צורבות: ממה נגרמת צריבה בעין ואיך ניתן לטפל?

עיניים צורבות היא בעיה שכיחה שרבים מהפונים לרופאי עיניים סובלים ממנה. מטופלים רבים מתארים את הרגשתם כחול בעיניים, עצם או גוף זר קטן שנתקע בחלל העין, תחושה של צריבה בעין, עיניים אדומות, רגישות למגע ונפוחות. 

מה הסיבות לצריבה בעיניים?

ישנם מספר גורמים העלולים לגרום לתחושת הצריבה בעין.

יובש בעיניים יובש בעיניים נגרם מייצור לא מספיק של דמעות, או שהדמעות אינן איכותיות דיין – הן מימיות ואינן כוללות מספיק שומן (הכוונה לדמעות שתפקידן ללחלח את העין ולא לדמעות שיורדות כביטוי לתגובה רגשית).

צפו: סובלים מעיניים יבשות וצורבות או דלקות חוזרות? יש פתרון פשוט להקל על התסמינים

למידע אודות המוצר שפותח עבורנו המספק מענה קל ופשוט למגוון בעיות עיניים eye clean & go >> לחצו כאן

 

דלקות עיניים הדלקת יכולה לפגוע בלחמית ובקרומית המכסה את העין ולגרום לצריבה בעיניים. בדרך כלל מדובר בדלקת נגיפית אך לעתים המקור לדלקת עלול להיות חיידק. במקרה זה המחלה תהיה קשה יותר והטיפול אינטנסיבי יותר ועשוי לכלול אנטיביוטיקה.

אלרגיה – הגורמים לאלרגיה רבים – פרוות חתולים וכלבים, נוצות, פריחה, זיהום אוויר, חשיפה לכימיקלים וכמובן תזונה. תגובה אלרגית של הגוף עלולה להתפתח לדלקת עיניים.

שינויים הורמונליים – היריון, גיל התבגרות, גיל מעבר או כל גורם נוסף לשינוי ברמת האסטרוגן והפרוגסטרון בגוף עלולים להתבטא בין היתר בצריבות בעיניים.

עישון – בין שאר הנזקים של העישון לגוף נמצאות גם מספר בעיות עיניים, כולל צריבה בעיניים. הגוף מפתח תגובה אלרגית לניקוטין המתבטאת באותה צריבה בעין.

עדשות מגע – שימוש ממושך בעדשות מגע פוגע באספקת החמצן לקרנית ומפחית את רגישותה, מה שמוריד את כמות הדמעות המיוצרת בעיניים – ומכאן הצריבה בעיניים.

ניתוחים פלסטיים ואסתטיים – בעיקר ניתוח להרמת עפעפיים, הפוגע בפעילות העפעפיים ובמצמוץ הסדיר והתקין.

תרופות – בעיקר תרופות לאלרגיה (אנטי היסטמינים), אבל גם גלולות למניעת הריון עלולות לגרום לעיניים צורבות.

החשיבות שבניקיון העיניים – יכול להיות שהעיניים שלך צורבות, מודלקות, מגרדות או אדומות פשוט בגלל שהן לא נקיות? אם חושבים על זה לרגע, עיניים הן האיבר היחיד בגוף שאנחנו לא מנקים כמו שצריך. מניסיוני הרב לאורך שנים ולאחר שראיתי אין ספור מקרים של יובש, עיניים נפוחות ודלקות חוזרות, שלא חלפו עם השימוש במגבונים ו/או טיפות ליובש, הגעתי למסקנה שניתן לסייע באופן משמעותי על ידי שינוי הרגלים פשוטים כגון שמירה על ניקיון העיניים.

הכירו את EYE CLEAN & GO לניקוי יום-יומי של העיניים.

חווים צריבה בעיניים? כך תדעו מתי לגשת להיבדק

עיניים צורבות

אם הצריבה אינה עוברת אחרי יומיים, יש ללכת ולהיבדק אצל רופא עיניים. אם מדובר בצריבה חזקה הגורמת למגבלות בראייה, יש להקדים את בדיקת הרופא כדי לשלול בעיה חמורה יותר.

אין לדחות את בדיקת העיניים מכיוון שלא רצוי לתת לבעיה להתפתח. אם מדובר בדלקת, חשוב להקדים ולהעניק טיפול על מנת שלא תתפתח לבעיית ראייה כרונית.

טיפול טבעי בעיניים צורבות

ישנם טיפולים מבית מדרשה של סבתא הכוללים פרוסות מלפפון על העיניים או צמר גפן טבול בתה. זה טוב ואולי מועיל, אבל מדובר בהקלה לזמן קצר בלבד ובוודאי לא בריפוי העיניים.

לעומת זאת, הרפואה הסינית מתחקה אחר הסיבה הראשית לצריבה בעיניים ומחפשת לעקור אותה מן השורש. ייתכן כי מקור הצריבה מצוי בתפקוד לקוי של איבר אחר בגוף, המשפיע על העיניים. השלב הראשון בטיפול הוא אבחון מעמיק ויסודי, שיכלול שאלות הנוגעות לאורך החיים, לשימוש בתרופות, מחלות ומצב בריאותי ועוד.

דיקור סיני כ"עזרה ראשונה" יעניק הקלה מידית. טיפול בפורמולת צמחים ישפר את התסמינים וישפר את מצב העיניים. לאחריו ייתכן המשך טיפול בצמחי מרפא לטיפול יסודי בצריבה שבעיניים וכדי למנוע את חזרת המקרה שנית.

רוצים להיווכח ולראות במו עיניכם את תוצאות הטיפול הטבעי? קליניקת איתי שרף מזמינה אתכם להכיר דרכים חדשות להבריא.

יצירת קשר