יובש בעיניים (Dry Eye)

סובל מיובש בעיניים? הדמעות המלאכותיות מביאות להקלה זמנית בלבד? טיפול טבעי ביובש בעיניים באמצעות רפואה סינית יעיל לשיפור כל אחד מהסימפטומים של המחלה.

 

 

"גאלת אותי מכאבים מעצבנים, מעיניים אדומות וכמעט עצומות, מתחושה של חול בעיניים, מהפרשות לא נעימות, מסבל קשה! אני ממש סבלתי והיה לי קושי גדול לתפקד בחיי היום יום שלי" ג'ודי בן שבת, רמת גן קראו עוד

מהם הגורמים ליובש בעיניים?

יובש בעיניים הוא אחת הסיבות הנפוצות ביותר שמביאות אנשים אל רופאי העיניים. מעבר לתחושת היובש בעין, עשויות להופיע תחושות כמו גרד, אודם בעיניים, צריבה, תחושת חול בעיניים וכד'.

נשים נוטות לסבול יותר מעין יבשה מאשר גברים, ונראה כי התסמינים הם תוצאה של שינויים הורמונליים,

בעיקר של אסטרוגן ואנדרוגן. נשים בהריון, נשים בשלב המנופאוזה (שלב הפסקת המחזור) ונשים שנוטלות גלולות למניעת הריון מדווחות לעיתים קרובות על תסמינים של יובש בעניים.

בכל מצב שבו יש הפחתה בייצור או בתכולת הדמעות, או כאשר יש הפרעה בהפצה של פילם הדמעות, עשוי להופיע יובש בעיניים. בדרך כלל ניתן לראות בנוסף לעין יבשה גם יובש בקרום הרירי וציפורניים יבשות.

עיניים יבשות עשויות להופיע כתסמין בודד, אך לעיתים מצב זה עשוי להעיד על בעיות במערכת העיכול או על מחלה אוטואימונית כמו דלקת מפרקים שגרונית, לופוס ותסמונת סיוגרן.

סיבות נוספות העשויות לגרום ליובש בעיניים הן:

  • גיל מבוגר
  • בעיות בעפעפיים
  • שימוש ממושך בעדשות מגע
  • שימוש ממושך במחשב
  • עישון
  • אלרגנים סביבתיים
  • תופעות לוואי עקב שימוש בתרופות שונות
"בחיפושיי הגעתי לאיתי שרף. לאחר מספר טיפולים + צמחי מרפא שקיבלתי, הרגשתי הטבה גדולה. אבל העיקר, ועל זה אני רוצה לספר לכם, תחושת החול והגרד נעלמו!"  ציפי כץ, תל אביב קראו עוד
"לאחר ששנתיים סבלתי מיובש חזק וכואב בעיניים, ולרפואה הקונבנציונלית לא היה מענה – בזכותך הבראתי ועבר לי לגמרי אני מרגישה חדשה. ממליצה בחום, כדאי מאוד לא להתייאש!!" גילה מנחם, תל-אביב

טיפול ביובש בעיניים בעזרת תרופות סבתא (שכולל הנחת צמר גפן טבול בתה על העין היבשה), יכול להביא להרגעה של הצריבה, אבל זוהי הקלה זמנית בלבד.

טיפול באמצעות רפואה סינית, לעומת זאת, עשוי לשפר כל אחד מהסימפטומים המאפיינים את המחלה (יובש, גרד, צריבה וכיו"ב). סיכויי ההצלחה שלו גבוהים ומוכחים מחקרית.

לקט עדויות מטופלים עם מחלות עיניים בתום סדרת טיפולים בקליניקה

מבחן שירמר

באמצעות מבחן זה נבדקת יכולת העיניים להפריש דמעות. בזמן הבדיקה מונח סרט מיוחד על העפעף התחתון של הנבדק, הנבדק עוצם את עיניו, ולאחר מספר דקות נבדקת מידת הרטיבות של הסרט, המעידה על כמות הדמעות הנוצרת בעין. התוצאות צריכות להראות לפחות 15 מילימטר לחות על הסרט. כל תוצאה שהיא פחות מזה, תעיד על יובש בעיניים.

ההיבט הסיני בטיפול בעיניים יבשות – רואים שזה עובד

הרפואה הסינית מתייחסת אל יובש בעיניים כאל מצב המעיד על מצבו הכללי של הגוף.

מצב של תסמונת העין היבשה עלול להיווצר מגורם חיצוני (רוח, יובש וכד'), מגורם פנימי (תפקוד לקוי של איבר) ומהשילוב של שניהם.

בתחילת הטיפול, יש לאבחן על-פי התסמינים שהמטופל מדווח עליהם לעין יבשה, טיפול בפורמולה שתרגיע את הסימפטומים הקיימים. כאשר יש הטבה בתסמינים, ניתן לשלב צמחי מרפא שיטפלו בגורמים להופעת היובש וכך למנוע את חזרתו.

מעבר לטיפול בדיקור וללקיחת צמחי-מרפא, רצוי לשלב בטיפול את טכניקה של שטיפה וחיטוי ו/או אינהלציה בעזרת צמחי-מרפא המותאמים למצבו של המטופל.

היווכחו במו עיניכם

רוצים להיווכח במו עיניכם בתוצאות המעודדות של טיפול ביובש בעין?

קליניקת העיניים Clear מזמינה אותך לפגוש דרכים חדשות להבריא.