יובש בעיניים (Dry Eye) – כך מתמודדים עם עיניים יבשות

יש לכם עיניים יבשות פעם אחר פעם? הדמעות המלאכותיות מביאות להקלה זמנית בלבד? טיפול טבעי ביובש בעיניים באמצעות רפואה סינית יעיל לשיפור כל אחד מתסמיני המחלה

 

 

"לאחר ששנתיים סבלתי מיובש חזק וכואב בעיניים, ולרפואה הקונבנציונלית לא היה מענה – בזכותך הבראתי ועבר לי לגמרי אני מרגישה חדשה. ממליצה בחום, כדאי מאוד לא להתייאש!!" גילה מנחם, תל-אביב

מהם הגורמים ליובש בעיניים?

יובש בעיניים הוא אחת הסיבות הנפוצות ביותר שמביאות אנשים אל רופאי העיניים. מעבר לתחושת היובש בעין, עשויות להופיע תחושות כמו גרד, עיניים אדומות, צריבה בעיניים, תחושת חול בעיניים וכדומה.

יובש בעיניים - טיפול

נשים נוטות לסבול יותר מעין יבשה מאשר גברים, ונראה כי התסמינים הם תוצאה של שינויים הורמונליים – בעיקר של אסטרוגן ואנדרוגן. נשים בהריון, נשים בשלב המנופאוזה (שלב הפסקת המחזור) ונשים שנוטלות גלולות למניעת הריון מדווחות לעיתים קרובות על תסמינים של יובש בעניים.

בכל מצב שבו יש הפחתה בייצור או בתכולת הדמעות, או לחלופין כאשר יש הפרעה בהפצה של פילם הדמעות, עשויים להופיע תסמינים של יובש בעיניים. בדרך כלל ניתן לראות גם יובש בקרום הרירי וציפורניים יבשות.

עיניים יבשות עשויות להופיע כתסמין בודד, הקשור באופן ישיר לבריאות העיניים. אולם ייתכן מצב בו הבעיה קשורה למחלות ולתסמונות אחרות שהאדם סובל מהן. כך למשל לעיתים יובש מעיד על בעיות במערכת העיכול או על מחלה אוטואימונית כמו דלקת מפרקים שגרונית, לופוס (זאבת) ותסמונת סיוגרן. לכן חשוב לבצע אבחון מקיף של מצב העיניים, ולפעמים גם איברים אחרים בגוף (בהתאם לתסמינים הנקודתיים ולהמלצות הרופא).

החשיבות שבניקיון העיניים שלכם

יכול להיות שהעיניים שלכם יבשות, מודלקות, מגרדות או אדומות פשוט בגלל שהן לא נקיות?

אם חושבים על זה לרגע, עיניים הן האיבר היחיד בגוף שאנחנו לא מנקים כמו שצריך. מניסיוני הרב לאורך שנים ולאחר שראיתי אין ספור מקרים של יובש, עיניים נפוחות ודלקות חוזרות, שלא חלפו עם השימוש במגבונים ו/או טיפות ליובש בעיניים, הגעתי למסקנה שניתן לסייע באופן משמעותי על ידי שינוי הרגלים פשוטים כגון שמירה על ניקיון האיבר הרגיש הזה. הכירו את EYE CLEAN & GO לניקוי יום-יומי של העיניים.

סיבות נוספות העשויות לגרום לבעיה הן:

  • גיל מבוגר
  • בעיות בעפעפיים
  • הריון
  • שימוש ממושך בעדשות מגע
  • שימוש ממושך במחשב
  • עישון
  • אלרגנים סביבתיים
  • תופעות לוואי עקב שימוש בתרופות שונות
"בחיפושיי הגעתי לאיתי שרף. לאחר מספר טיפולים + צמחי מרפא שקיבלתי, הרגשתי הטבה גדולה. אבל העיקר, ועל זה אני רוצה לספר לכם, תחושת החול והגרד נעלמו!"  ציפי כץ, תל אביב קראו עוד

מחפשים יובש בעיניים תרופות סבתא? גם כאן יש כמה פתרונות, חלקם עוברים במשפחות במשך דורות. אחד הטיפולים הנפוצים כולל הנחת צמר גפן טבול בתה על העין היבשה. יש לציין שהוא יכול להביא להרגעה של הצריבה, אבל זוהי הקלה זמנית בלבד. לכן, עם כל הכבוד, אי אפשר להתבסס עליו באופן בלעדי.

טיפול באמצעות רפואה סינית, לעומת זאת, עשוי לשפר כל אחד מהסימפטומים המאפיינים את המחלה (יובש, גרד, צריבה וכיוצא בזה). הטיפול מבוסס על ידע של בן מאות שנים של הרפואה הסינית ואינו מבוסס מדעית על פי הרפואה המערבית.

צפו: סובלים מיובש בעיניים או דלקות חוזרות? יש פתרון פשוט להקל על התסמינים

 

למידע אודות המוצר שפותח עבורנו המספק מענה קל ופשוט למגוון בעיות עיניים eye clean & go >> לחצו כאן

מבחן שירמר

באמצעות מבחן זה נבדקת יכולת העיניים להפריש דמעות. בזמן הבדיקה מונח סרט מיוחד על העפעף התחתון של הנבדק, הנבדק עוצם את עיניו, ולאחר מספר דקות נבדקת מידת הרטיבות של הסרט, המעידה על כמות הדמעות הנוצרת בעין. התוצאות צריכות להראות לפחות 15 מילימטר לחות על הסרט. כל תוצאה שהיא פחות מזה, תעיד על יובש בעיניים.

ההיבט הסיני בטיפול בעיניים יבשות – רואים שזה עובד

הרפואה הסינית מתייחסת אל יובש בעיניים כאל מצב המעיד על מצבו הכללי של הגוף.

מצב של תסמונת העין היבשה עלול להיווצר מגורם חיצוני (רוח, יובש וכד'), מגורם פנימי (תפקוד לקוי של איבר) ומהשילוב של שניהם.

בתחילת הטיפול, יש לאבחן על-פי התסמינים שהמטופל מדווח עליהם לעין יבשה, טיפול בפורמולה שתרגיע את הסימפטומים הקיימים. כאשר יש הטבה בתסמינים, ניתן לשלב צמחי מרפא שיטפלו בגורמים להופעת היובש וכך למנוע את חזרתו.

מעבר לטיפול בדיקור וללקיחת צמחי-מרפא, רצוי לשלב בטיפול את טכניקה של שטיפה וחיטוי ו/או אינהלציה בעזרת צמחי-מרפא המותאמים למצבו של המטופל.

היווכחו במו עיניכם

רוצים להיווכח במו עיניכם בתוצאות המעודדות של טיפול ביובש בעין?

קליניקת איתי שרף לטיפול במחלות עיניים מזמינה אותך לפגוש דרכים חדשות להבריא.