5 טיפים לעיניים דומעות וצורבות

העיניים לא מפסיקות לדמוע? צורב ולא נעים? יש פתרונות טבעיים, ביתיים, קלים ליישום ויעילים מאד בהפחתת התסמינים. לפניכם 5 טיפים להקלה על עיניים דומעות וצורבות.


אפיפורה, מונח רפואי לעיניים צורבות, נגרמת עקב מספר סיבות, ביניהם דלקת בלחמית, חסימה של דרכי הדמעות, גירוי של העין מעשן או זיהום אוויר, חבלה בעין וכדומה. הסימפטום הבולט ביותר הוא דמיעה מרובה מהעיניים, לאורך כל היום. למרבה האירוניה, התסמינים נובעים בעיקר בשל יובש ניכר בעיניים.

אז מה עושים?

1. שמרו על עפעפיים נקיים

הקפידו על היגיינת נקיון האזור, לפחות פעמיים ביום.

2. שתו מים

כדי להקטין את תסמיני העין היבשה הגדילו את צריכת המים. שתו לפחות ליטר וחצי של מים ביום. המים יסייעו לכם לשטוף ולנקות את המערכת, להלחם בדלקות ולהעניק את הלחות הנדרשת לעיניים.

עיניים צורבות

3. יותר שינה, פחות סטרס

כשאתם לא ישנים טוב, או לא מספיק, רמת הקורטיזול בגוף עולה. אותו הדבר קורה כאשר אתם מצויים בסטרס. זהו מצב שיכול לגרום להגברת דלקות בגוף ולעודף דמעות בעיניים. גוף שמצוי בסטרס, או עייפות, מתקשה להלחם ביעילות באלרגיות חיידקים ומחלות אחרות, שעלולות לגרום לעיניים דומעות. הקפידו על שינה רציפה בסביבה שקטה ונסו להפחית מהמתחים.

4. אכלו ירקות ירוקים

הסירו מהתפריט שלכם מאכלים מעובדים ושמכילים שומן טראנס והתמקדו באכילת פירות, ירקות ושמנים בריאים. ירקות ירוקים עליים הם יעילים במיוחד, ביניהם תרד, כרוב, קייל וכד'. שלבו אותם בכל ארוחה לשיפור כל המערכות בגוף.

5. קומפרסים חמים

קומפרסים חמים ירגיעו ויחממו את אזור העפעפיים והבלוטות שבהן מצויים שמנים חיוניים לעין.

ניתן לרכוש מסיכה, כרית חימום או מגבת רגילה. חממו אותה במיקרוגל למשל כעשרים שניות ובדקו על פרק היד שלכם אם אינה חמה מדי.

הניחו את הקומפרס החם על גבי עפעפיים סגורים כעשרים דקות.