ניקוי עפעפיים, איפור ושעורה בעין – מידע חשוב גם לגברים

שעורה בעין מתפתחת כתוצאה מבלוטת שומן חסומה באחד מזקיקי הריסים. חסימה זו מונעת את הפרשת השומן הטבעי החוצה וגורמת להצטברות חיידקים. כך מתפתח מוגלה ובעקבותיו גדל אבצס קטן (מקום עשיר במוגלה) על העפעף. החיידקים הם חיידקים הנמצאים באופן קבוע בעיניים, אך כשהם נלכדים בתוך בלוטת השומן הם עלולים להוביל להתפתחות דלקת, כגון שעורה בעין.

אחת הסיבות לסתימת בלוטת שומן בזקיקי הריסים היא היגיינה של הפנים בכלל ושל העיניים בפרט. אופן ניקוי העפעפיים, סוג האיפור והמרכיבים שלו יכולים להשפיע מאוד על התפתחות שעורה בעין. על פי רוב, נשים משתמשות באיפור ומקפידות על הסרתו, אך גם גברים המתפקדים כשחקנים, זמרים וכדומה צריכים להכיר זאת. גם גברים שאינם משתמשים באיפור כלל, צריכים לדעת כיצד לנקות את העיניים כדי למנוע התפתחות של שעורה בעין ודלקות נוספות.

מניסיוני הרב לאורך שנים ולאחר שראיתי אין ספור מקרים של יובש, עיניים נפוחות ודלקות חוזרות, הגעתי למסקנה שניתן לסייע באופן משמעותי על ידי שינוי הרגלים פשוטים כגון שמירה על ניקיון העיניים. הכירו את EYE CLEAN & GO לניקוי יום-יומי של העיניים.

השפעת מרכיבי האיפור על העיניים

מסקרה היא אחד מצורות האיפור הנפוצות ביותר והמשפיעות ביותר על דלקות בריסים, כיוון שמורחים אותה על הריסים עצמם ולעיתים קיימים בה חומרים העלולים להזיק לעיניים. עיניים בריאות הן עיניים לבנות, חפות מאלרגיות ומדלקות ושיש בהן לחות טבעית הנשמרת על ידי דמעות טבעיות. שימוש באיפור גרוע יכול לגרום לגירויים בעיניים, לאדמומיות ולדלקות שונות, כמו בלפריטיס ושעורה בעין.

אתר טוב שבו תוכלו למצוא מידע וללמוד אודות המרכיבים הנמצאים בקוסמטיקה ובאיפור שלכם הוא www.ewg.org.

האתר מדרג את הרכיבים הנפוצים במוצרים קוסמטיים בסולם של 1-10. 1 הוא בעל הסיכון הנמוך ביותר ואילו 10 הוא בעל הסיכון הגובה ביותר. באתר קיים גם דירוג של כמות המידע והמחקרים שהצטברו אודות כל רכיב.

הנה דוגמה – אחת המסקרות הנפוצות ביותר היא גרייט לאש של מייבלין. היא מדגישה את הריסים בצורה נפלאה והמחיר שלה סביר לגמרי. יחד עם זאת היא מכילה לפחות ארבעה חומרים ממש לא מומלצים לעיניים שלכם: PHENOXYETHANOL, PEG/ PPG-17/ 18 DIMETHICONE, STEARETH-20, ACACIA SENEGAL GUM. הסברים על כולם אפשר למצוא באתר של ewg.

ניקוי עפעפיים וחשיבותם אצל גברים (ונשים)

דלקות בעיניים מגיעות משני מקורות – דמעות ועפעפיים. רוב הגברים מבינים את הצורך בטיפות עיניים, אבל ניקוי עפעפיים זה לא משהו שנשמע להם קשור להיגיינה היום יומית שלהם. נשים מנקות היטב את העפעפיים שלהן כשהן מסירות כל ערב את האיפור. אך גברים, שאינם מתאפרים על פי רוב, אינם מנקים באופן קבוע את החלק הזה בגוף שלהם – בדרך כלל הם לא מנקים אותו במשך שנים.

יחד עם זאת עפעפיים מלוכלכים יכולים לגרום בקלות להופעה של שעורה בעין – ואין גבר אחד שחושב ששעורה בעין זה גברי במיוחד. יותר מזה, דלקת בעין, כמו שעורה, נמצאת בקרבה גדולה לסינוסים והסינוסים קרובים למוח. אף אחד לא רוצה שתתפשט לו שם דלקת. נכון?

ניקוי עפעפיים יכול גם פשוט לעזור לכם להתרענן באמצע יום עבודה. אחרי כמה שעות של עבודה מאומצת מול המחשב, העיניים שלכם זקוקות להפסקה. שטיפה פשוטה של העפעפיים תרענן את העיניים ואתכם ותעזור לכם למצמץ יותר – מה שיוביל לעיניים לחות ובריאות יותר.

מומלץ להשתמש בנוזל ייעודי לניקוי עיניים, שיעזור לכם להרחיק דלקות עיניים, יקל עליכם להכניס דלקות מגע ובאופן כללי ישמור על העיניים שלכם בריאות ולבנות יותר.