מהו דיקור סיני (אקופונקטורה)?

דיקור סיני לטיפול בבעיות ובמחלות עיניים

אקופונקטורה או בשמה האחר, דיקור סיני, היא טכניקה רפואית יעילה שמשתמשים בה ברפואה סינית לטיפול במגוון מחלות בכלל, הכולל גם מחלות עיניים. החלו להשתמש בה לפני אלפי שנים והיא עוזרת למיליוני אנשים להשיב אליהם את בריאותם.

מה זה צ'י?

אקופונקטורה מעודדת תנועה של צ'י בגופנו. המושג צ'י או "כוח החיים" נמצא בלב לבה של הרפואה הסינית. הוא מפיח רוח חיים בגופנו ושומר עליו מפני כאב ומצבי חולי. בריאותו של האדם מושפעת מהאיכות, מהכמות ומהאיזון של הצ'י הזורם בתוך גופו.

מהם מרידיאנים?

בגופנו ישנם 12 מרידיאנים (ערוצי אנרגיה) ראשיים, כאשר כל אחד מהם מחובר לאיבר מסוים. צ'י זורם בתוך כל אחד מהמרידיאנים. ערוצי האנרגיה הם כמו נהר שהמים הזורמים בו מאפשרים חיים.

במצב בו הצ'י זורם במרידיאנים ללא הפרעה האדם מרגיש חיוני ומלא חיים, ואילו במצבים בהם ישנה חסימה (עקב תפקוד לקוי של איבר או רגש לא מאוזן) במרידיאנים היא מפריעה לזרימה החלקה של הצ'י ועלולה לגרום לתחושת כאב, אי נוחות ואף לגרום למחלה.

אקופונקטורה היא אחת מהטכניקות בה משתמשים ברפואה הסינית על-מנת לטפל בחסימות שנוצרו. טיפול בחסימה ושחרורה מאפשר מחדש את זרימתו החלקה של הצ'י ובכך מאפשר לגוף לחזור למצב של בריאות תקינה.

מהן נקודות דיקור?

על כל אחד מהמרידיאנים ממוקמות נקודות דיקור, אשר לכל אחת מהן תפקוד מסורתי שונה. ניתן להמשיל את נקודות הדיקור למתג חשמלי. כל הפעלה של מתג מסוים מעירה או מפעילה אזור מסוים בגופנו, שנקבע על-פי תפקודו המסורתי והספציפי של המתג.

לעשרות מתוך מאות נקודות הדיקור הקיימות יש השפעה על העיניים. המטפל ברפואת עיניים סינית צריך להשתמש בכל טיפול בנקודות הדיקור המתאימות ביותר למצבו הנוכחי של המטופל.

כיום ישנה הסכמה רחבה בתוך הממסד הרפואי שאקופונקטורה היא טכניקת טיפול יעילה למצבים רבים של חולי. לא בכדי משולבים מטפלים בשיטה הסינית ברוב בתי החולים והמרפאות הקונבנציונליות בארץ ובעולם. גם הם מבינים שהשילוב מרפא.

על השפעת הדיקור הסיני על חולי רטיניטיס פימנטוזה >>

דיקור סיני לעיניים

דיקור סיני היא שיטת ריפוי עתיקה שעוזרת למיליוני אנשים ברחבי העולם ומחקרים רבים הוכיחו את יעילותה בטיפול במגוון מחלות.

מחקרים מוכיחים כי דיקור סיני עיניים היא טכניקה יעילה לטיפול במחלות עיניים, לרבות מחלות רשתית כמו רטינופתיה סוכרתית, רטיניטיס פיגמנטוזה, ניוון רשתית ומחלות עיניים כרוניות כגון: ניוון עצב הראיה, יובש בעיניים וגם גלאוקומה.

במהלך הטיפול בדיקור, יש להשתמש בנקודות דיקור ייחודיות המתאימות אך ורק למחלות עיניים ועל פי הרפואה הסינית כמו כן, יש להשתמש במספר טכניקות אשר נלמדות ומתאימות אך ורק לטיפול במחלת עיניים כרוניות.

דיקור סיני מטפל במחלות העיניים באופן העמוק ביותר, וככל שתסמיני המחלה הולכים ונעלמים הטיפול הולך ומעמיק אל שורש המחלה ומצליח לסייע בעצירת התדרדרותה. השיטה בטוחה, ללא תופעות לוואי ומוכחת מחקרית. ראוי לציין, כי באמצעות הרפואה הסינית ניתן לטפל במגוון מחלות עיניים, ביניהן מחלות עיניים דלקתיות כדוגמת אובאיטיס.