דלקות עיניים: התסמינים, הסוגים וההתמודדות עם דלקת בעין

כל מה שחשוב לדעת על דלקות עיניים ודרכי ההתמודדות איתן

דלקות בעיניים עלולות להתפתח על רקע מחלות עיניים שונות או מצבים זיהומיים, והן שכיחות למדי בקרב כלל קבוצות האוכלוסייה. הדלקות מגיעות על רקע זיהומי (חיידקי ובקטריות), ויראלי, או אלרגי, ופוגעות באזורים שונים בעין באופן כרוני או אקוטי.

דלקות עיניים רבות הן מידבקות במיוחד, ולכן ההיבט המניעתי שלהן חשוב לא פחות מההיבט הטיפולי.

תופעות דלקתיות מאופיינות בדרך כלל בתסמיני אדמומיות בעין, דמעת וצריבה, רגישות לאור, נפיחות, הפרשות דביקות ומוגלתיות וכאבים בעיניים שמקשים על התפקוד היומיומי. הטיפול הטבעי ברפואה סינית למחלות עיניים נחשב יעיל בשיקום העין ומניעת תופעות דלקתיות חוזרות, ויחד עם שינוי בהרגלי ההיגיינה ושימוש בתכשירים טבעיים מסייע בחזרה לתפקוד בריא.

סוגים נפוצים של דלקות עיניים

דלקות עיניים יכולות לפגוע באזורים שונים בעין, ולכל אחת מהן מאפיינים שונים.

דלקת בלחמית

דלקת מידבקת ושכיחה ביותר, שפוגעת בלחמית שעוטפת את לובן העין. תפקידה של הלחמית הוא הוא בריפוד ושמירה על פנים העפעפיים ולחלוח של העין. הלחמית היא קרום חיצוני, ולכן חשופה יותר לגירויים ולזיהומים חיצוניים, בהם בהם חיידקים, וירוסים או אלרגנים שונים.

עוד על דלקת בלחמית >>

דלקת עפעפיים

גם העפעפיים, בתור מעטפת הגנה חיצונית לעיניים, רגישים וחשופים למגוון זיהומים. בלפריטיס, או דלקת שפת העפעף, מתאפיינת בתסמינים קלים בדרך כלל ונגרמת לרוב עקב היגיינה לקויה, או הצטברות רובד חיידקי / בקטריות. עם זאת, לעיתים דלקת בעין מסוג זה הופכת עיקשת וקשה להירפא ממנה.

עוד על דלקת העפעף >>

שעורה

מוכרת לכולנו היטב, ותוקפת גם היא את אזור העפעפיים. שעורה בעין יוצרת אזור מוגלתי קטן על העפעף עקב חשיפה לזיהום חיידקי או חסימה של בלוטות השומן. מדובר בתופעה לא נעימה, שמלווה באודם ותחושת אי נעימות. עם זאת, לא מדובר בתופעה מידבקת, וניתן למנוע אותה בקלות על ידי שמירה על היגיינת העין.

 

דלקת בקרנית העין

נקראת גם כיב של הקרנית, ונגרמת עקב חדירה של גורם פטרייתי או חיידקי לתוך הקרנית. זוהי תופעה דלקתית קשה, שעלולה לגרום גם לנזק משמעותי ופגיעה בראייה ללא טיפול ואבחון מוקדמים.
הדלקת מאופיינת בכאבים חדים בעין ורגישות לאור, ופעמים רבות היא נגרמת עקב פגיעה חיצונית בעין (על ידי חפץ זר), או שימוש לא נכון בתכשירי עיניים, עדשות מגע וכדומה לאורך זמן.

לצד אלו, שכיחות גם דלקות בשק הדמעות שנגרמות עקב חסימה חלקית או מלאה של השק, הרפס (מופיע בדרך כלל בעין אחת), וגם אלרגיות עונתיות דוגמת אלרגיה אביבית בעיניים.

למידע אודות המוצר שפותח עבורנו המספק מענה קל ופשוט למגוון בעיות עיניים eye clean & go >> לחצו כאן

טיפול טבעי בדלקות עיניים

האלמנט המניעתי הוא חשוב ביותר כשמדובר בדלקות עיניים. מרבית הדלקות נגרמות, בין היתר, גם בעקבות חוסר הקפדה על היגיינה אישית של העיניים. על מנת לשמור על בריאות העין, יש לדאוג שהעיניים יהיו נקיות, ולהקפיד שלא לשפשף ולגרד אותן תכופות, זאת על מנת למנוע התפתחות מצבים דלקתיים.

בנוסף, חשוב לשים דגש מיוחד על ניקיון של אזור העפעפיים והריסים. אלו מהווים קרקע פורייה להצטברות של אלרגנים ובקטריות, שגורמים להתפתחות תהליכים דלקתיים בעין. שימוש קבוע בסדרת תכשירי Eye Clean & Go, הוא דרך אפקטיבית במיוחד לשמירה על ניקיון העיניים, דלקות חוזרות או יובש.

צפו: סובלים מדלקת בעין שלא עוברת? יש פתרון פשוט להקל על התסמינים

מניסיוני הרב לאורך שנים ולאחר שראיתי אין ספור מקרים של יובש, עיניים נפוחות ודלקות חוזרות, הגעתי למסקנה שניתן לסייע באופן משמעותי על ידי שינוי הרגלים פשוטים כגון שמירה על ניקיון העיניים. הכירו את EYE CLEAN & GO לניקוי יום-יומי של העיניים.

דלקת בעין בראי הרפואה הסינית

הטיפול המערבי שם דגש על הקלה נקודתית בתסמיני הדלקת על ידי מתן תרופות אנטי דלקתיות, נוגדי אלרגיה, טיפות נגד יובש בעיניים וכדומה. חיסרון אפשרי הוא תופעות הלוואי הנובעות מהטיפולים האלה.

מן העבר השני, הטיפול הטבעי ברפואה סינית בא לתת מענה מקיף לבעיה ממנה סובל המטופל. כל תהליך טיפולי מתחיל באבחון ותשאול מקיפים, שבאים במטרה לרדת לשורש הבעיה ולגלות את המקור לתסמינים של אותה דלקת בעין. לאחר האבחון, מותאם לכל מטופל תהליך טיפולי ושיקומי אישי שמסייע בריפוי מהיר ויעיל של העין, לצד מניעה חוזרת של התופעות הדלקתיות.

לצד טכניקות של דיקור סיני (אקופונקטורה) ומתן צמחי מרפא המסייעים בהקלת התסמינים של דלקות עיניים ועוזרים לגוף להילחם בגורמים המזהמים, ניתנים גם טיפולים משלימים הכוללים גם המלצות לתוספי תזונה. לתוספי התזונה הטבעיים משמעות רבה ברפואה הסינית, והם עוזרים בחיזוק העין והזנתה במרכיבים חיוניים שמסייעים בהגנה מפני מזהמים שונים.