טיפול בגלאוקומה למניעת הידרדרות המחלה

הכירו טיפול בגלאוקומה בטוח לחלוטין, טבעי וללא תופעות לוואי

הרפואה המערבית מטפלת כיום בגלאוקומה בעין באמצעות טיפות להורדת לחץ תוך עיני. לצד החשיבות הרבה של טיפול זה, בקליניקה של איתי שרף אנו מציעים טיפול בגלאוקומה שמשלב שיטות ריפוי מהרפואה הסינית, לטובת סיוע בהאטת הידרדרות המחלה ולשיפור הראייה.

איתי, תודה על כל העזרה בהורדת הלחץ! מי יתן וזה רק ימשיך ככה! תודה על ההשקעה, המסירות והרצינות. בהחלט מועיל ומשפר! שרק ימשיך ככה! אמן! דנה
לקט עדויות מטופלים עם מחלות עיניים בתום סדרת טיפולים בקליניקה

גלאוקומה היא מחלה כרונית שגורמת נזק לעצב הראייה. לעתים הנזק לעצב הראייה אכן נגרם בעקבות לחץ תוך עיני גבוה, אבל חשוב להבין שלא לכל אדם עם לחץ תוך עיני גבוה סובל ממנה. היום ידוע כי לחץ תוך עיני גבוה אינו תמיד הגורם היחידי להיווצרות המחלה, וכי ישנם גורמי סיכון נוספים כמו אספקה לקויה של דם אל אזור עצב הראייה.

הטיפולים המקובלים במחלה על פי הרפואה המערבית, ביניהם טיפולים תרופתיים, טיפולי לייזר וניתוחים כירורגיים, מתמקדים כיום בעיקר בפתרונות לשמירה על לחץ תוך עיני תקין. אבל יותר ויותר עדויות מצביעות על כך שעל אף חשיבותם הם לא תמיד מספיקים. מסתבר, שבמקרים מסוימים גם כאשר הלחץ התוך העיני מאוזן ותקין, עלולה להימשך הידרדרות המחלה. אז מה אפשר לעשות?

טיפול בגלאוקומה על פי הרפואה המערבית

שיטות טיפול קונבנציונליות במחלה הן בדרך כלל טיפות עיניים או כדורים (או שניהם), שמטרתם להפחית את הלחץ התוך עיני. במקרים מסוימים ימליץ הרופא על ניתוח כירורגי, או לחלופין על הליך המתבצע באמצעות לייזר. מטרת שני הטיפולים אלו היא להפחית את הלחץ התוך עיני כאשר המחלה היא בדרגת חומרה גבוהה יותר או כשאין תגובה יעילה מספיק לטיפות.

לצד הטיפול הקונבנציונלי עומד הטיפול הטבעי ברפואה הסינית, שמעמידה פתרונות אפקטיביים בקרב חולים. הרפואה הסינית רואה את האדם כמכלול ואינה עוסקת רק במניעת הידרדרות המחלה, אלא בחיזוק גוף האדם כולו, תוך התבוננות בתמונה הרחבה. התהליך כולל אבחון של הגורמים למחלה, בחינת הסימפטומים וחיזוק הגוף כולו, במטרה לעכב את הידרדרות המחלה ולמנוע החמרה שלה. לפי התפיסה ברפואה הסינית, כשהגוף מאוזן ובעל מערכת חיסונית חזקה, הוא יתמודד טוב יותר עם תסמיני המחלה או ידחה אותם כליל.

למשל, במקרים רבים החולים סובלים מתסמינים שונים כמו יתר לחץ דם, כולסטרול גבוה, סוכרת, מחלות לב ועוד. הטיפול הטבעי נותן מענה מקיף וייחודי לתסמינים אלו.

מה כולל טיפול טבעי בגלאוקומה?

טיפול טבעי בגלאוקומה על פי רזי הרפואה הסינית מבוסס על ידע מצטבר ברפואה סינית למחלות עיניים לאורך מאות שנים ואינו מבוסס מדעית על פי הרפואה המערבית. הטיפול כולל, בין היתר, דיקור סיני, פורמולות טבעיות המותאמות אישית למטופל אחרי אבחון ובדיקה יסודית שלו והמלצות לאורח חיים בריא ומאוזן: תזונה נכונה, פעילות גופנית, הפחתת מתחים ועוד.

לדיקור הסיני יש הצלחה משמעותית. הוא מסייע בהזרמת הדם בגוף, בחיזוק המערכת החיסונית ובהקלה על תסמיני המחלה. לרוב הדגש יהיה בשיפור זרימת הדם אל עבר עצב הראייה.

במקרים מסוימים נרקחות פורמולות טבעיות מצמחי מרפא, המותאמות אישית למטופל ולמצבו. הן מסייעות בשיפור התסמינים, הרגעה והקלה.

פעמים רבות יש לאורח חיים תובעני ומתוח (סטרס), צריכת מזון מעובד ושומני, שתיית אלכוהול ושגרת חיים יושבנית, השפעה על בריאות העין. הטיפול הטבעי, לאחר ביצוע אבחון מקיף ויסודי והיכרות עם המטופל ושגרת חייו, מציע תוכנית אינדיבידואלית למטופל, עם המלצות לתזונה מבוססת על מאכלים בעלי אינדקס גליקמי נמוך ואחרים. המטרות הן לפעול לחיזוק הגוף ושיפור התסמינים, הפחתת המתחים בחיי המטופל והמלצות לפעילות גופנית מותאמת למטופל ולמצבו הגופני.

הטיפול הטבעי ניתן במקביל לטיפול המערבי ולא במקומו, כאשר המטרה היא לטפל בגורמים למחלה ובתסמינים עצמם.

איך הרפואה הסינית עשויה להאט את התקדמות המחלה?

בקליניקה של איתי שרף צברנו ניסיון רב ומוצלח בטיפול משלים במחלה, הנותן את התוצאות הטיפוליות הטובות ביותר. הטיפול משלב שיטות ריפוי מרפואת עיניים סינית, לצד טיפות עיניים או כל טיפול שהרופא קבע מהרפואה המערבית, שמטרתו שמירה על לחץ תוך עיני תקין.

  • הרפואה הסינית מציעה פתרונות להורדה של לחץ תוך עיני גבוה. בהמשך הטיפול, תוך כדי שיתוף פעולה ובאישור הרופא המטפל שלך, ניתן יהיה לבחון מחדש האם יש צורך להמשיך את הטיפול בטיפות הקונבנציונליות ובאיזה מינון
  • בדיקת לחץ תוך עיני מתבצעת בתדירות הנכונה. רוב החולים עוברים את הבדיקה כל שלושה חודשים. הרפואה הסינית ממליצה לבצע את הבדיקה לעיתים קרובות יותר כדי לקבל תמונה מלאה על התקדמות המחלה.
  • הרפואה הסינית פותרת כל בעיה מהשורש, במטרה לשפר את מצב הגוף כולו. הטיפול לא עוצר בסימפטום (מחלת העיניים במקרה זה) אלא חוקר את מצב הגוף ככלל, מהבסיס לקצה. לפי תפיסה זו, לא מדובר רק במחלה עינית מקומית, אלא בכזו המושפעת ממחלה מערכתית כלשהי.
  • גלו את כל יתרונות הטיפול של הרפואה הסינית במחלות עיניים

מחלוצי המטפלים במחלות עיניים ברפואה סינית

לאיתי שרף ניסיון רב בטיפול של חולי גלאוקומה, מטרת הטיפול לסייע בהאטת הידרדרות של הסובלים מהמחלה.

איתי שרף הוא מטפל עתיר ניסיון ברפואה סינית ומחלוצי תחום רפואת העיניים הסינית בישראל. הוא מצטיין קמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב, הוכשר אצל מומחים בעלי שם עולמי בתחום רפואת עיניים סינית ומשתמש בידע רב הערך שרכש על מנת להאיר את עולמם של הסובלים ממחלות עיניים.

התוצאות המרשימות של איתי לאורך שנות קיומה של הקליניקה מעידות על כוחה האדיר של הרפואה הסינית ועל חשיבות שילובה בטיפול במגוון מחלות עיניים.

הקליניקה של איתי שרף מציעה לך סדרת טיפולים ייחודית, המותאמת ללוח הזמנים שלך, ומשלבת את כל הכלים העומדים לרשות הרפואה הסינית בטיפול במחלות עיניים, לפתרון הידרדרות המחלה הפוגעת באיכות חייכם ולהשבתם במהרה למסלולם התקין.