גלאוקומה – טיפול למניעת התדרדרות המחלה

אובחנת כחולה בגלאוקומה? הכירו טיפול בגלאוקומה בטוח לחלוטין, טבעי וללא תופעות לוואי

הרפואה המערבית מטפלת כיום בגלאוקומה בעין באמצעות טיפות להורדת לחץ תוך עיני. לצד החשיבות הרבה של טיפול זה, בקליניקה של איתי שרף אנו מציעים טיפול בגלאוקומה שמשלב שיטות ריפוי מהרפואה הסינית, לטובת סיוע בהאטת הידרדרות המחלה ולשיפור הראייה.

איתי, תודה על כל העזרה בהורדת הלחץ! מי יתן וזה רק ימשיך ככה! תודה על ההשקעה, המסירות והרצינות. בהחלט מועיל ומשפר! שרק ימשיך ככה! אמן! דנה
לקט עדויות מטופלים עם מחלות עיניים בתום סדרת טיפולים בקליניקה

גלאוקומה בעין (ברקית) – לחץ תוך עיני תקין לא תמיד מונע התדרדרות

גלאוקומה היא מחלה כרונית שגורמת נזק לעצב הראייה. לעתים הנזק לעצב הראייה אכן נגרם בעקבות לחץ תוך עיני גבוה, אבל חשוב להבין שלא לכל מי שסובל מלחץ תוך עיני גבוה יש גלאוקומה. היום ידוע כי לחץ תוך עיני גבוה אינו תמיד הגורם היחידי להיווצרות המחלה, וכי ישנם גורמי סיכון נוספים כמו אספקה לקויה של דם אל אזור עצב הראייה.

הטיפולים המקובלים בגלאוקומה בעין על פי הרפואה המערבית, ביניהם טיפולים תרופתיים, טיפולי לייזר וניתוחים כירורגיים, מתמקדים כיום בעיקר בפתרונות לשמירה על לחץ תוך עיני תקין. אבל יותר ויותר עדויות מצביעות על כך שעל אף חשיבותם הם לא תמיד מספיקים. מסתבר, שבמקרים מסוימים גם כאשר הלחץ התוך העיני מאוזן ותקין, עלולה להימשך הידרדרות המחלה.

מהם תסמיני גלאוקומה?

על אף שהמחלה משפיעה על אנשים רבים, הם בדרך כלל אינם מודעים לכך עד שכבר מאוחר מדי.

להלן כמה גורמי סיכון לגלאוקומה:

  • אחד מהוריכם סובל מהמחלה
  • אם אתם ממוצא אפרו-אמריקאי או בעלי רקע לטיני
  • חולי סוכרת
  • חולי מחלת קרדיו-וסקולרית

אמנם לסוג הגלאוקומה הנפוץ ביותר, גלאוקומה פתוחת זווית, אין סימני אזהרה. אך אם אתם מודעים לכך שאתם נמצאים בסיכון גבוה לפתח את המחלה עליכם להיבדק בקביעות.

מדידת לחץ תוך עיני – גלאוקומה מקושרת ללחץ תוך עיני גבוה. ייתכן ואין לכם סימנים המצביעים על המחלה, אבל לחץ תוך עיני גבוה עלול להצביע על הבעיה. בדקו את הלחץ בעיניים, מדובר בבדיקה פשוטה.

כאבי עיניים וראש – אם אתם חווים כאב חד בעיניים או כאבי ראש "שכאילו הגיעו משום מקום", ייתכן שאלו תסמינים המבשרים התפתחות של גלאוקומה בעין אחת – שהיא לרוב גלאוקומה סגורת זווית. כאבים אלו יכולים להימשך מספר שעות כאשר כל התקף כזה פוגע בראייה שלכם.

האם גלאוקומה עלולה לגרום למחלות נוספות?

חולי גלאוקומה נוטים לפתח בעיות בריאותיות רציניות נוספות בשיעור גבוה יותר מאשר אנשים שאינם חולים במחלה. זאת לפי סקירה רפואית של למעלה מ-75,000 חולים שפורסמה ב-2013.

המחלות הנפוצות ביותר בקרב החולים הן לחץ דם גבוה, סוכרת, אולקוס ומחלת כבד. בהשוואה לקבוצת הביקורת, חצי מהחולים סבלו מלחץ דף גבוה ויותר מ-30% סבלו מסוכרת או מיתר שומן בדם. שכיחות המחלות האלו, כמו גם שבץ, מחלת כבד ואולקוס, היו גבוהות בכ-3% לפחות משכיחותן באוכלוסייה הבריאה.

מלכתחילה גלאוקומה שכיחה יותר בקרב אנשים הנמצאים בסיכון ללקות במחלות שונות: למעשה, מחקרים נוספים מצאו קשר בין גלאוקומה, שבץ ומיגרנות (למשל המחקר המסקרן הבא, על פיו גלאוקומה פתוחת זווית מגדילה משמעותית את הסבירות לשבץ מוחי). כמו כן גלאוקומה עלולה להוביל למחלות נוספות: כיוון שגלאוקומה פתוחת זווית גורמת לאובדן ראייה, היא פוגעת בשגרת היום של האדם כמו קריאה, נהיגה, הליכה בטבע, קניות ועוד. מצב זה מוביל להתפתחות דיכאון וחרדה אצל אנשים רבים ולירידה חדה באיכות החיים.

רופאים המטפלים בסובלים מהמחלה מודעים לכך שהמטופלים שלהם עלולים לסבול ממחלות נוספות ולהביא בחשבון גורמים רבים בבואם לטיפול.

טיפול בגלאוקומה

שיטות טיפול קונבנציונליות במחלה הן בדרך כלל טיפות עיניים או כדורים (או שניהם), שמטרתם להפחית את הלחץ התוך עיני. במקרים מסוימים ימליץ הרופא על ניתוח כירורגי, או לחלופין על הליך המתבצע באמצעות לייזר. מטרת שני הטיפולים אלו היא להפחית את הלחץ התוך עיני כאשר הגלאוקומה היא בדרגת חומרה גבוהה יותר או כשאין תגובה יעילה מספיק לטיפות.

לצד הטיפול הקונבנציונלי עומד הטיפול הטבעי ברפואה הסינית, שמעמידה פתרונות אפקטיביים בקרב חולי גלאוקומה. הרפואה הסינית רואה את האדם כמכלול ואינה עוסקת רק במניעת הידרדרות המחלה, אלא בחיזוק גוף האדם כולו, תוך התבוננות בתמונה הרחבה. התהליך כולל אבחון של הגורמים למחלה, בחינת הסימפטומים וחיזוק הגוף כולו, במטרה לעכב את הידרדרות המחלה ולמנוע החמרה שלה. לפי התפיסה ברפואה הסינית, כשהגוף מאוזן ובעל מערכת חיסונית חזקה, הוא יתמודד טוב יותר עם תסמיני המחלה או ידחה אותם כליל.

למשל, במקרים רבים חולי גלאוקומה סובלים מתסמינים שונים כמו יתר לחץ דם, כולסטרול גבוה, סוכרת, מחלות לב ועוד. הטיפול הטבעי נותן מענה מקיף וייחודי לתסמינים אלו.

מה כולל טיפול טבעי בגלאוקומה?

טיפול טבעי בגלאוקומה על פי רזי הרפואה הסינית מבוסס על ידע מצטבר ברפואה סינית למחלות עיניים לאורך מאות שנים ואינו מבוסס מדעית על פי הרפואה המערבית. הטיפול כולל, בין היתר, דיקור סיני, פורמולות טבעיות המותאמות אישית למטופל אחרי אבחון ובדיקה יסודית שלו והמלצות לאורח חיים בריא ומאוזן: תזונה נכונה, פעילות גופנית, הפחתת מתחים ועוד.

לדיקור הסיני יש הצלחה משמעותית. הוא מסייע בהזרמת הדם בגוף, בחיזוק המערכת החיסונית ובהקלה בתסמיני הגלאוקומה. לרוב הדגש יהיה בשיפור זרימת הדם אל עבר עצב הראייה.

במקרים מסוימים נרקחות פורמולות טבעיות מצמחי מרפא, המותאמות אישית למטופל ולמצבו. הן מסייעות בשיפור התסמינים, הרגעה והקלה.

פעמים רבות יש לאורח חיים תובעני ומתוח (סטרס), צריכת מזון מעובד ושומני, שתיית אלכוהול ושגרת חיים יושבנית, השפעה על בריאות העין. הטיפול הטבעי, לאחר ביצוע אבחון מקיף ויסודי והיכרות עם המטופל ושגרת חייו, מציע תוכנית אינדיבידואלית למטופל, עם המלצות לתזונה מבוססת על מאכלים בעלי אינדקס גליקמי נמוך ואחרים. המטרות הן לפעול לחיזוק הגוף ושיפור התסמינים, הפחתת המתחים בחיי המטופל והמלצות לפעילות גופנית מותאמת למטופל ולמצבו הגופני.

הטיפול הטבעי ניתן במקביל לטיפול המערבי ולא במקומו, כאשר המטרה היא לטפל בגורמים למחלה ובתסמינים עצמם.

איך הרפואה הסינית עשויה להאט את התקדמות המחלה?

בקליניקה של איתי שרף צברנו ניסיון רב ומוצלח בטיפול משלים בגלאוקומה בעין הנותן את התוצאות הטיפוליות הטובות ביותר. הטיפול משלב שיטות ריפוי מרפואת עיניים סינית, לצד טיפות עיניים או כל טיפול שהרופא קבע מהרפואה המערבית, שמטרתו שמירה על לחץ תוך עיני תקין.

  • הרפואה הסינית מציעה פתרונות להורדה של לחץ תוך עיני גבוה. בהמשך הטיפול, תוך כדי שיתוף פעולה ובאישור הרופא המטפל שלך, ניתן יהיה לבחון מחדש האם יש צורך להמשיך את הטיפול בטיפות הקונבנציונליות ובאיזה מינון
  • בדיקת לחץ תוך עיני מתבצעת בתדירות הנכונה. רוב החולים עוברים את הבדיקה כל שלושה חודשים. הרפואה הסינית ממליצה לבצע את הבדיקה לעיתים קרובות יותר כדי לקבל תמונה מלאה על התקדמות המחלה.
  • הרפואה הסינית פותרת כל בעיה מהשורש, במטרה לשפר את מצב הגוף כולו. הטיפול לא עוצר בסימפטום (מחלת העיניים במקרה זה) אלא חוקר את מצב הגוף ככלל, מהבסיס לקצה. לפי תפיסה זו, גלאוקומה היא לא רק מחלה עינית מקומית, אלא היא מושפעת ממחלה מערכתית כלשהי.

  • הרפואה הסינית מסייעת בטיפול בתסמינים נוספים שעשויים להיות לחולי גלאוקומה כגון לחץ דם גבוה, ערכים גבוהים של כולסטרול ועוד.
  • גלו את כל יתרונות הטיפול של הרפואה הסינית במחלות עיניים

מחלוצי המטפלים בגלאוקומה ברפואה סינית

לאיתי שרף ניסיון רב בטיפול של חולי גלאוקומה, מטרת הטיפול לסייע בהאטת הידרדרות של הסובלים מהמחלה.

איתי שרף הוא מטפל עתיר ניסיון ברפואה סינית ומחלוצי תחום רפואת העיניים הסינית בישראל. הוא מצטיין קמפוס ברושים באוניברסיטת תל אביב, הוכשר אצל מומחים בעלי שם עולמי בתחום רפואת עיניים סינית ומשתמש בידע רב הערך שרכש על מנת להאיר את עולמם של הסובלים ממחלות עיניים.

התוצאות המרשימות של איתי לאורך שנות קיומה של הקליניקה מעידות על כוחה האדיר של הרפואה הסינית ועל חשיבות שילובה בטיפול במגוון מחלות עיניים, לרבות טיפול בגלאוקומה.

הקליניקה של איתי שרף מציעה לך סדרת טיפולים ייחודית, המותאמת ללוח הזמנים שלך, ומשלבת את כל הכלים העומדים לרשות הרפואה הסינית בטיפול במחלות עיניים, לפתרון התדרדרות מחלת הגלאוקומה הפוגעת באיכות חייכם ולהשבתם במהרה למסלולם התקין.