גלאוקומה בילדים

גלאוקומה משויכת על פי רוב למחלה שכיחה בקרב האוכלוסייה המבוגרת, שפוגעת בעצב הראייה. אולם בניגוד לדעה הרווחת, לא מדובר במחלתם של מבוגרים בלבד, גם ילדים עלולים לסבול ממנה,  והיא אפילו עשויה להיות מולדת. אבחון וטיפול מוקדם חשובים לאין ערוך, כדי להבטיח את שמירת הראייה לטווח ארוך אצל הילדים הסובלים מהמחלה.

נדיר בילדים, אבל קיים

גלאוקומה היא מחלת עיניים שכיחה, בעיקר בקרב האוכלוסייה המבוגרת. היא פוגעת בעצב הראייה ונגרמת, ברוב המקרים, עקב לחץ תוך עיני מוגבר שנובע מחוסר ניקוז תקין של הנוזל התוך עיני. בשלבים הראשונים גורמת המחלה לנזק הראייה ההיקפית של שדה הראייה וכשהיא לא מאובחנת בזמן, היא עלולה להתדרדר עד כדי עיוורון מוחלט.

שכיחות המחלה בילדים נמוכה בהשוואה למבוגרים, אולם היא קיימת. גם אצל ילדים, כמו אצל המבוגרים, היא נגרמת בשל לחץ תוך עיני מוגבר ופוגעת בעצב הראייה. המחלה יכולה להופיע כבר בלידה, או בשנה הראשונה לחייו של הילד.

בדרך כלל המחלה תהיה מקרית, אולם בחלק מהמקרים יש מרכיב תורשתי. היא יכולה להיות מוגדרת כמחלה ראשונית, כלומר ללא מחלות עיניים אחרות או כמשנית, כלומר, קשורה למחלות עיניים אחריות, למשל מחלות סיסטמיות כמו דלקת פרקים, חבלות עיניות וכדומה.

גם אצל ילדים, אם המחלה לא תאובחן ותטופל כראוי, היא עלולה לגרום לפגיעה בראייה ועד לעיוורון שאינו הפיך.

מהם סימני האזהרה?

ישנם כמה סימנים חיצוניים שיכולים לאותת על בעיה וניכרים בעיקר עד לגיל ארבע. תסמיני המחלה בגילים אלו כוללים:

  • דמעת רבה
  • עין אחת גדולה יותר מהשנייה
  • רגישות לאור
  • הקרנית עכורה ובעלת גוון אפרפר –  לבן

אצל ילדים מעל גיל ארבע אין סימנים חיצוניים ניכרים לעין.

יתרונות הטיפול הטבעי

טיפול בגלאוקומה בקרב ילדים מותאם לפי סוג המחלה ודרגת החומרה שלה. המטרה בטיפול היא להפחית את הלחץ התוך עיני ועשויה לכלול טיפול תרופתי, באמצעות טיפות עיניים או דרך הפה, ו/או ניתוח גלאוקומה שמטרתו לפתוח את מערכת הניקוז הטבעית של העין או לייצר דרך ניקוז חלופית. הטיפול הניתוחי תלוי במצב העין וממצאי הבדיקה. גם לאחר הניתוח, ולמשך כל חייו, היה הילד מצוי במעקב רפואי, מאחר ומידת הלחץ התוך עיני עלולה לעלות שוב.

הטיפול הטבעי במחלה אצל ילדים יכול לתת מענה מיטבי לטיפול בגורמי למחלה ובטיפול מניעתי שיסייע משמעותית במניעת התדרדרות המחלה.

טיפול טבעי ברפואה הסינית כולל דיקור סיני שמשפר את התסמינים, משפר את זרימת הטוב, מחזק ומיטיב עם הגוף, ושיטות טיפול נוספות, מבוססות על הרפואה הסינית ועל לימוד מעמיק של הנושא.

המטרה היא לפתור את הבעיה מהשורש, לאחר איתור הגורמים למחלה ולהתמקד הן בסימפטומים והן בגורמים.

איתי שרף, מטפל בעל ניסיון מעשי רב בטיפול במחלה, גם בקרב ילדים, מזמין אתכם לקבלת ייעוץ ובניית תוכנית טיפול לילדכם, בשילוב עם הטיפול המערבי אותו הוא מקבל.

צרו קשר עוד היום עם איתי שרף, מראשוני המטפלים בארץ בתחום העיניים באמצעות הרפואה הסינית, ועם נסיון רב שנרכש בארץ ובעולם.

כל הטיפולים מותאמים אישית לכל מטופל ועם התחשבות והיכרות עם הטיפולים המערביים אותם מקבל ילדכם.​