רטיניטיס פיגמנטוזה – Retinitis Pigmentosa – RP

טיפול במחלת רטיניטיס פיגמנטוזה בקליניקת Clear עשוי למנוע את התפתחות המחלה ואף להביא לשיפור ניכר בראייה. אם אובחנת כלוקה ברטיניטיס פיגמנטוזה, נסה את סדרת הטיפולים המקיפה והמשולבת Clear Vision, אשר סיכויי ההצלחה שלה גבוהים.

אולגה, בת 47, הגיעה לקליניקה עם שדה ראייה מצומצם וקושי להתמצא במקומות חשוכים. במהלך הטיפול, דיווחה שהיא רואה בצורה בהירה יותר. שבוע לאחר הטיפול דיווחה שקל לה יותר להסתדר במעליות והקריאה קלה יותר עבורה. 

 

רטיניטיס פיגמנטוזה הוא שם כללי של קבוצת מחלות עיניים תורשתיות אשר פוגעות ברשתית העין וגורמות לאיבוד ראייה מתקדם. עד היום זוהו כ- 100 גנים אשר עלולים לגרום למחלה. ניתן לזהות ולאבחן רטיניטיס באמצעות בדיקה רפואית כבר במהלך הילדות ובגיל ההתבגרות.

רטיניטיס פיגמנטוזה גורמת להתנוונותם של תאי הרשתית הנקראים קולטנים, האחראים על קליטת קרני האור והמרתן לדחף עצבי. רטיניטיס פיגמנטוזה פוגעת בשני סוגי קולטנים: קולטנים מסוג קנים (rods), האחראים על ראיית הלילה והראייה ההיקפית, וקולטנים מסוג מדוכים (cones) האחראים על ראיית יום והראייה המרכזית החדה. ברוב המקרים נפגעים ומתנוונים ראשונים הקנים ולכן המחלה מתחילה בדרך-כלל בפגיעה ביכולתם של החולים להתרגל לתנאי אור שונים ובעיוורון לילה.

עם התקדמות המחלה והתנוונותם של תאי קנים נוספים, נפגעת הראייה ההיקפית באופן הדרגתי ושדה הראייה הולך ומצטצמצם עד אשר רואה החולה את העולם כמתוך צינור. במקרים רבים אחרים מדווחים חולי רטיניטיס פיגמנטוזה על טבעת של איבוד ראייה באיזור ההיקפי. עם התקדמות המחלה מתנוונים גם הקולטנים מסוג מדוכים, הראייה המרכזית נפגעת והחולה עלול לאבד את ראייתו באופן מוחלט.

עדויות מטופלים עם רטיניטיס פיגמנטוזה בתום סדרת טיפולים בקליניקה
  • איתי שרף - רפואת עיניים סינית
  • איתי שרף - רפואת עיניים סינית
  • איתי שרף - רפואת עיניים סינית

אפשרויות הטיפול ברטיניטיס פיגמנטוזה ברפואה הסינית

הטיפול במחלה בעזרת רפואת עיניים סינית ייעשה לאחר אבחנה המושתתת על הסימפטומים הקיימים ועל הממצאים המערביים. על-מנת לדייק באבחנה, המטפל ישתמש גם בכלים האבחנתיים של רפואת העיניים הסינית וגם בממצאים של הרפואה המערבית. בסיום התשאול יבחר העיקרון הטיפולי המתאים ביותר למצבו הנוכחי של המטופל.

מטרת הטיפול הינה למנוע את התדרדרות המחלה ולשפר את המצב הקיים.

רפואה סינית נמצאה כיעילה במיוחד בטיפול ברטיניטיס. נמצא כי טיפול באמצעות דיקור סיני וצמחי מרפא משפרים את זרימת הדם אל עבר הרשתית ועשויים לגרום לשיפור ניכר במצבם של חולי רשתית בכלל, וחולי רטיניטיס פיגמנטוזה בפרט. בנוסף הטיפול ברפואת עיניים סינית משפר את התגובה החשמלית של התאים לאור, ובכך משפר את תפקודם של הקולטנים.

טיפול באמצעות רפואת סינית ברטיניטיס פיגמנטוזה עשוי להביא לשיפור ניכר בראייה ההיקפית ובראיית הלילה, ומטופלים רבים מדווחים על שיפור ביכולתם להסתגל לתנאי תאורה שונים. כמו כן, מטופלים רבים מדווחים על שיפור בראייתם המרכזית בעקבות הטיפול ברפואת העיניים הסינית.

תוצאות הטיפולים נבחנות באמצעות בדיקות ראייה מערביות מתקדמות הנעשות על ידי הרופא המטפל המאששות את הצלחת הטיפול.

הטיפול ברטיניטיס פיגמנטוזה בעזרת סדרת Clear Vision נמצא יעיל במיוחד. תוצאות הטיפולים נבחנות באמצעות בדיקות ראייה מערביות מתקדמות המאששות את הצלחת הטיפול.